fbpx Skip to main content Skip to search

#SowińskiePorady

#SowińskiePorady Bezpłatne Konsultacje Kredytowe

🎯DLA KOGO?
Na bezpłatne konsultacje kredytowe zapraszamy osoby, które potrzebują i chcą porozmawiać o możliwościach kredytowania zakupu nieruchomości, budowy domu, posiadają już kredyt mieszkaniowy i nie wiedzą, jakie mają możliwości zarządzania swoim kredytem.

Czytaj więcej »

Ekspert finansowy

„Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajdzie się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi.” – Albert Einstein.

Czytaj więcej »

#SowińskiePorady Gdzie zamieszkać?

Mastercard udostępnił GdzieZamieszkac.com – platformę online, która na podstawie analizy danych Głównego Urzędu Statystycznego dotyczących m.in. średniej wysokości opłat za czynsz i średniego wynagrodzenia, zagregowanych z trendami zakupowymi w obszarze podstawowych, codziennych zakupów pochodzącymi od Mastercard, prezentuje przybliżone koszty życia w różnych miastach, miejscowościach i regionach kraju.

Czytaj więcej »

#SowińskiePorady Nowelizacja Ustawy Deweloperskiej 🏠

w dniu 16 września 2011 roku Sejm Rzeczpospolitej Polskiej uchwalił ustawę o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, nazywaną ustawą deweloperską.
📚Od dnia 1 lipca 2022 wejdzie w życie tzw. nowelizacja Ustawy Deweloperskiej. Ustawodawca w uzasadnieniu do projektu nowej ustawy podkreślił, że po analizie doświadczeń zgromadzonych w okresie obowiązywania dotychczasowej ustawy, ujawniono potrzebę wprowadzenia szeregu zmian w części rozwiązań bądź ich doprecyzowania lub uzupełnienia.

Czytaj więcej »

#SowińskiePorady Budynek pasywny🏠

Dom w standardzie pasywnym to według definicji taki budynek, którego roczne zapotrzebowanie na energię pierwotną nie przekracza 15 kWh/m2. Zapotrzebowanie na energię ma obsłużyć ogrzewanie, oświetlenie, przygotowanie ciepłej wody oraz zasilanie wszystkich urządzeń.

Czytaj więcej »

#SowińskiePorady Działka rekreacyjna.⛱🏡

#SowińskiePorady Działka rekreacyjna.⛱🏡
Pierwszym krokiem po wyborze działki powinno być sprawdzenie jej przeznaczenia w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Wypis i wyrys z planu uzyskać można w urzędzie gminy lub miasta. Znajdziemy w nim najważniejsze informacje dotyczące możliwości zabudowy gruntu, również przeznaczonego pod zabudowę letniskową.

Czytaj więcej »

Bank Śląski przyjazny dla osób budujących systemem gospodarczym👍

#SowińskiePorady ING Bank Śląski przyjazny dla osób budujących systemem gospodarczym

kredyt budowlano-hipoteczny (budowa lub roboty budowlane na własnym gruncie), może być uruchomiony tylko w jednej transzy (jeżeli jej wysokość nie przekracza 40% wartości przyszłej nieruchomości). Pierwszą transzę można podzielić na dwa przelewy w przypadku, kiedy jest takie zapotrzebowanie po stronie klienta,

Czytaj więcej »
kredyt na dom

Dlaczego mieszkania w Poznaniu tak szybko się wyprzedają?

Poznań – szóste co do wielkości miasto w Polsce będące domem dla ponad pół miliona osób. Centrum aglomeracji skupiającej grubo ponad milion mieszkańców. Jedno z najstarszych miast, a nawet swego czasu stolica kraju! Serce Wielkopolski jest prawdopodobnie najprężniej rozwijającym się

Czytaj więcej »

Faktoring – antidotum w apteczce przedsiębiorcy

Terminowe wykonywanie zleceń oraz otrzymywanie za nie w umówionym czasie wynagrodzenia powinno leżeć u podstaw prawidłowego funkcjonowania każdej firmy. Niestety, wielu przedsiębiorców boryka się z trudnościami związanymi z opóźnieniami w płatnościach od kontrahentów, które nierzadko przekraczają kilka miesięcy. Z pomocą

Czytaj więcej »