Pierwszym krokiem po wyborze działki powinno być sprawdzenie jej przeznaczenia w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.
Wypis i wyrys z planu uzyskać można w urzędzie gminy lub miasta. Znajdziemy w nim najważniejsze informacje dotyczące możliwości zabudowy gruntu, również przeznaczonego pod zabudowę letniskową.
 
W przypadku braku planu należy wystąpić do urzędu o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Z planu dowiemy się między innymi ile budynków i o jakiej wysokości można postawić na działce oraz jaki rodzaj zabudowy jest dopuszczalny. Może zdarzyć się, że plan nie dopuszcza możliwości zabudowy działki rekreacyjnej, na przykład w przypadku gdy dany teren jest obszarem ochrony przyrody.
 
Zazwyczaj na działkach rekreacyjnych dopuszcza się stawianie budynków letniskowych (do 150 metrów kwadratowych powierzchni), altan oraz budynków gospodarczych. W przypadku zabudowy letniskowej nie ma obowiązku zapewnienia podłączenia do mediów bądź dostępu do drogi publicznej, jak ma to miejsce w przypadku działki budowlanej.
 
Szukasz finansowania? Zadzwoń i umów się na bezpłatne spotkanie z Ekspertem Sowińskie Finanse
 
🆓Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Ariadna Sowińska ☎ 571 303 582
Paulina Jankowska ☎ 883 078 930
Radosław Grajek ☎ 691 353 588
Łukasz Sowiński ☎ 510 029 184
📩 biuro@sowinskie.pl
Dołącz do zadowolonych Klientów Sowińskie Finanse