fbpx Skip to main content Skip to search

Kredyty hipoteczne – kalkulator

Kredyt hipoteczny to jedno z głównych rozwiązań, dzięki któremu można sfinansować wybudowanie lub zakup domu czy mieszkania. Często uzyskanie go kojarzy się z ogromną ilością formalności. Jak się okazuje, to nie takie trudne, zwłaszcza gdy ma się zaufanego specjalistę w dziedzinie finansów.

Najwięcej wątpliwości wśród osób zainteresowanych kredytem hipotecznym budzi pojęcie zdolności kredytowej. Jej właściwe przeanalizowanie, udokumentowanie, a także wypracowanie w celu spełnienia warunków potrzebnych do otrzymania pożądanego kredytu to zadanie wymagające wiedzy i wsparcia eksperta, dlatego warto się do tego jak najlepiej przygotować.

Świadomy klient to wiarygodny klient w oczach banku. Im więcej pracy wykonamy wspólnie przed zaciągnięciem zobowiązania, tym mniejszy stres i większe zaufanie ze strony instytucji, która z chęcią udzieli nam kredytu na korzystnych warunkach.

Znając cel, należy wybrać drogę, by go osiągnąć. Przebrnięcie przez szereg procesów i gąszcz ofert umożliwi uzyskanie zdolności pozwalającej na wybór najlepszego rozwiązania, dzięki któremu sfinansujecie Państwo budowę lub zakup wymarzonego lokum.

Analiza zdolności kredytowej, wybór najlepszego rozwiązania spośród wielu dostępnych na rynku, opracowanie optymalnego systemu spłaty, zabezpieczenie kredytu i przeprowadzenie przez proces jego pozyskiwania – to tylko część wsparcia, na jakie mogą liczyć nasi klienci. Naszym nadrzędnym celem jest znalezienie i wybranie oferty, która zapewni spokój i realizację indywidualnych oczekiwań.

Zapraszamy do kontaktu. Nasi eksperci odpowiedzą na każde państwa zgłoszenie.

  • analiza zdolności kredytowej

  • wybór rozwiązania dopasowanego do indywidualnych potrzeb

  • opracowanie optymalnego systemu spłaty

  • zabezpieczenie kredytu

  • opieka i wsparcie eksperckie na każdym etapie

Kredyt hipoteczny to kredyt długoterminowy na zakup konkretnej nieruchomości. Zabezpieczeniem kredytu jest hipoteka wpisana do księgi wieczystej finansowanej kredytem nieruchomości. Hipoteka to czwarty rozdział księgi wieczystej ‒ umożliwia ona bankowi dochodzenie roszczeń do nieruchomości, bez względu na to, czyją dana nieruchomość jest własnością – jeśli właściciel sprzeda finansowane kredytem mieszkanie i nie będzie spłacał rat, bank będzie miał prawo do danej nieruchomości, nawet, jeśli jej właścicielem będzie ktoś inny. Kwota kredytu hipotecznego to zazwyczaj kilkaset tysięcy, czas spłaty takiego kredytu to kilkadziesiąt lat, najczęściej 20 lub 30 z możliwością szybszej spłaty zobowiązania. Raty kredytu mogą być równe lub malejące. Każda rata kredytu składa się z dwóch części ‒ kapitałowej i odsetkowej. Część kapitałowa  to kwota, którą kredytobiorca pożyczył od banku, spłacanie rat powoduje zmniejszenie salda zadłużenia. Część odsetkowa to wynagrodzenie dla banku za udzielenie kredytu.
  • raty równe ‒ w przypadku rat równych łączne koszty spłacania kredytu są wyższe, jednak w pierwszym okresie spłaty.
  • raty malejące ‒ tutaj do czynienia mamy z ratą wyższa na starcie, ale z niższymi kosztami ogólnymi kredytu.
  1. Oprocentowanie kredytu hipotecznego ‒ na oprocentowanie kredytu hipotecznego składają się dwa elementy, są to wibor i marża.
  • WIBOR ‒ wibor, czyli Warsaw Interbank Offer Rate to zmienna 3- lub 6-cio miesięczna stawka, która ustalana jest w każdy dzień roboczy o godzinie 11:00 przez przedstawicieli 13 banków.
  • Stała marża banku ‒ wysokość marży, która uzależniona jest między innymi od kwoty kredytu, wskaźnika LTV, a także wysokości wkładu własnego.
  1. Prowizja za udzielenie kredytu ‒ prowizja za udzielenie kredytu to jednorazowa opłata naliczona przez bank. Wysokość prowizji  wyrażona jest w formie procentowej, jej wysokość uzależniona jest więc od całkowitej kwoty kredytu.
  2. Ubezpieczenie ‒ kolejne koszty kredytu to ubezpieczenia, między innymi ubezpieczenie od nieruchomości czy ubezpieczenie od niskiego wkładu własnego.
Wśród dokumentów ogólnych, które są niezbędne do otrzymania kredytu wymienić możemy takie, jak:
  • dowód osobisty,
  • w niektórych przypadkach wymagane mogą być dokumenty określające stan cywilny.
Bardzo ważne są również dokumenty potwierdzające zdolność kredytową kredytobiorcy, bank może więc wymagać dokumentów dotyczących takich kwestii, jak:
  • źródła i wysokości dochodów,
  • aktualnych zobowiązań kredytowych,
  • liczby członków rodziny,
  • historii kredytowej.
Przed podjęciem decyzji dotyczącej wyboru oferty kredytowej, warto dokładnie wszystko przeanalizować i przeliczyć ‒ wynegocjowane warunki będą miały wpływ na finalne koszty kredytu. Korzystając z usług naszego eksperta, zaoszczędzisz czas poświęcony na spotkania w różnych instytucjach finansowych (rozmowy, telefony, wizyty). Sprawdzimy Twoje możliwości kredytowe, przeanalizujemy i zaproponujemy Tobie oferty, które będą najkorzystniejsze cenowo dla Ciebie a co najważniejsze są dostępne na rynku. Nasze usługi są bezpłatne i nie wiążą się z dodatkowymi kosztami dla Ciebie. Przyjdź, zaopiekujemy się Twoją sprawą. Zadbamy o komfort w przejściu procedury uzyskaniu finansowania.

Zainteresowany?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

    Zgadzam się na otrzymanie oferty, dane będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności