Finanse to dziedzina, w której istotnych jest kilka podstawowych wartości. Należą do nich na pewno bezpieczeństwo, zaufanie i przejrzystość. Niestety 41 proc. z nas czuje się niepewnie w kontekście zabezpieczenia finansowego i nic w tym dziwnego – ponad połowa Polaków uznaje wiedzę z zakresu finansów za niezrozumiałą, a jeśli już przychodzi nam szukać porad w tej dziedzinie, wówczas wypatrujemy ich w internecie lub wśród znajomych. To pokazuje, jak ważną rolę odgrywa specjalistyczne wsparcie w podejmowaniu zarówno tych codziennych, jak i długoterminowych decyzji finansowych.

Powszechne potrzeby, indywidualne podejście

Polacy nie śledzą zmian dotyczących rynku finansowego, a domowe zarządzanie finansami ograniczają do opłacania rachunków, korzystania z podstawowych narzędzi bankowych takich jak lokata, konto rozliczeniowe czy rachunek oszczędnościowy. To rodzi poważne problemy w momencie, gdy stają przed nami ważne decyzje lub cele – kredyt hipoteczny, zabezpieczenie emerytalne lub finansowanie dużej inwestycji takiej jak zakup samochodu, remont nieruchomości czy przyszłości dzieci. W poszukiwaniu rozwiązań czytamy internetowe fora zapominając o tym, iż każdy przypadek jest inny – mamy różne możliwości, preferencje i oczekiwania względem tego, na co planujemy wydać pieniądze i jak nimi zarządzać. Dlatego tak ważne jest indywidualne podejście, kompetencje i znajomość rynku. Wszystko to oferują nam eksperci finansowi.

Przejrzystość, bezpieczeństwo i korzyści

Klienci korzystający z usług ekspertów finansowych podkreślają, że największą wartością wynikającą z tego typu obsługi jest spokój. Porządek w papierach, świadome zarządzanie narzędziami finansowymi i długoterminowa opieka są szczególnie istotne, gdy wraz z biegiem lat podejmujemy kolejne decyzje związane z naszymi pieniędzmi. Pomoc w formalnościach to nieoceniony atut posiadania zaufanego eksperta – prowadzenie za rękę przez meandry dotyczące umów, regulaminów i oświadczeń zaoszczędzi nam straconego czasu i nerwów. Co ważne, działalność ekspertów finansowych mylnie kojarzy się z dodatkowymi wydatkami i koniecznością płacenia im prowizji. Korzystanie z tego typu usług nie generuje kosztów po stronie klienta – wynagrodzenie ekspertów leży po stronie podmiotów, z których oferty wybiorą najlepsze rozwiązanie dla swoich klientów. Wartym podkreślenia faktem jest, iż wsparcie eksperta może oznaczać dla nas większe korzyści niż w przypadku samodzielnej wizyty w banku lub innej instytucji finansowej – nasz opiekun ma możliwość negocjowania warunków zawarcia danej umowy, np. wysokości oprocentowania rat kredytu hipotecznego. Do historii odeszły czasy akwizycji – obowiązujące regulacje prawne zapewniają bezpieczeństwo konsumentów, przejrzystość oraz eliminowanie nieuczciwych podmiotów z rynku.

Rynek finansowy bez tajemnic

Znajomość rynku finansowego i śledzenie zmian zachodzących w jego obrębie jest szczególnie cenne w przypadku długoterminowej współpracy z ekspertem – monitoring pojawiających się ofert pozwala na zmianę produktu na korzystniejszy dla klienta, np. przeniesienie kredytu do banku, który zaoferuje nam lepsze warunki. Ważna jest także analiza produktów, z których już korzystamy – jeśli okazuje się, iż założona przed laty karta kredytowa nie jest nam potrzebna, a jedynie generuje koszty, wówczas z pomocą eksperta uda nam się zamknąć jej rachunek bez mnóstwa formalności. Głos specjalisty bywa nierzadko głosem rozsądku – zamiast skuszenia się na chwytliwe hasło reklamowe promujące nowy produkt znajomego banku, warto zasięgnąć eksperckiej opinii poprzedzonej szczegółową analizą tego typu rozwiązań oferowanych przez inne instytucje działające na rynku finansowym.

Ekspert na straży firmy

Prócz klientów indywidualnych, usługi ekspertów finansowych coraz większą popularnością cieszą się wśród przedsiębiorców. Pomoc w finansowaniu rozwoju firmy, leasingowanie floty samochodowej, opieka nad płynnością inwestycyjną czy wdrażanie specjalistycznych rozwiązań takich jak faktoring to elementy, które wykraczają daleko poza kompetencje działu finansów czy księgowości. Znajomość rynku i możliwość analizy oferowanych przez niego rozwiązań pod kątem profilu działalności i planów rozwoju dają przewagę wiedzy i czasu – podczas gdy my skupiamy się na podstawowych procesach zachodzących w naszym przedsiębiorstwie, ekspert wykonuje powierzone mu zadania mające na celu spełnienie oczekiwań firmy, którą obsługuje.

Usługi dla każdego

Rozwianie mitu o samodzielnym pokrywaniu kosztów pracy eksperta finansowego powoduje, iż tego typu usługi stają się dostępne dla każdego, niezależnie od tego czy zależy nam na uzyskaniu kredytu hipotecznego, analizy i zmiany dotychczasowych produktów czy planowaniu długoterminowej inwestycji. Korzystanie z pomocy eksperta finansowego stoi dziś na jednej półce obok lekarza, prawnika czy mechanika samochodowego – posiadanie sprawdzonego specjalisty w dziedzinie, która jest dla nas tajemnicą, to nieoceniona korzyść, dzięki której zapewnimy sobie to, na czym najbardziej nam zależy, czyli bezpieczeństwo, zaufanie i przejrzystość.