Reforma wskaźników referencyjnych w Polsce wpisuje się w międzynarodowy trend odchodzenia od stosowania tzw. wskaźników IBOR i zastępowania ich przez wskaźniki alternatywne, których danymi wejściowymi są informacje reprezentujące transakcje ON (overnight).
 
Zmiany realizowane są w USA, Wielkiej Brytanii czy Szwajcarii, Kanadzie, Rumunii Izraelu oraz w strefie euro.
 
Zmiana wskaźnika WIBOR na WIRD, czyli Warszawski Indeks Rynku Depozytowego oznacza przejście na inny, dzienny cykl kwotowania oprocentowania kredytu.
Celem reformy jest stosowanie w produktach finansowych oferowanych klientom, w tym produktach kredytowych, wykorzystujących wskaźniki referencyjne stopy procentowej nowych wskaźników opracowywanych w sposób wiarygodny, przejrzysty i rzetelny.
 
Na szczegółową informację dotyczącą, czy i w jaki sposób wskaźnik WIRD wpłynie na oprocentowanie kredytów hipotecznych musi jeszcze poczekać.
 
Przy obecnych warunkach rynkowych rozbieżność w wyliczeniu maksymalnej zdolności kredytowej klientów w poszczególnych bankach jest znacząca. Umów się na bezpłatne spotkanie. Porównaj w jednym miejscu oferty kredytów hipotecznych. Chętnie odpowiemy na pytania, wyjaśnimy szczegóły:
 
Ariadna Sowińska ☎ 571 303 582
📩 a.sowinska@sowinskie.pl
 
Łukasz Sowiński ☎ 510 029 184
📩 l.sowinski@sowinskie.pl
 
📩 m.sowinska@sowinskie.pl
 
 
Dołącz do zadowolonych Klientów Sowińskie Finanse